مظلومیت 1400 ساله « وحدت »

Mohammad

 

1400 سال است که کلمه مقدّس «وحدت» در عین مظلومیت با ظلمها، مهجوریتها، سوءاستفاده‏ها و ... رو به رو بوده است.

براستی چرا این عبارت که با مفاهیم و انحاء مختلف در قرآن کریم به آن اشاره شده است، بایستی دارای دشمنان خونریزی باشد که آن را هدف حملات خود قرار داده اند.دشمنانی چون قوم یهود (در صدر اسلام)، صهیونیستهای جنایتکار و حکومتهای استکباری و استعماری.

جوانان قبایل « اوس » و « خزرج »  که قبل از اسلام با یکدیگر در جنگ و جدال بودند با بعثت پیامبر اسلام (ص) و ایمان به وی و تمسک به آیة شریف 103 سوره آل عمران که بیان نموده: « واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا...» " به ریسمان الهی چنگ بزنید و پراکنده نشوید..." با یکدیگر مهربان و مشفق بودند؛تا اینکه روزی در بیرون از مسجد پیامبر اسلام (ص) دور یکدیگر حلقه زده بودند و  گل می‏گفتند و گل می‏شنیدند که یکی از سران یهودی ساکن مدینه از این اتحاد، به شدت ناراحت شد و جوانی یهودی را تحریک کرد تا با ورود به حلقه آنان و بیان خاطرات تلخ جنگهای دو قبیله در قبل از اسلام، تخم نفاق را در میان آنان بپاشد که سرانجام موفق شد و کار جوانان اوس و خزرج به نزاع انجامید و فقط حضور رسول گرامی اسلام بود که توانست با الفاظ قدسی و هدایتگر خود، روح برادری را به جمع آنان بازگرداند.

امام خمینی (ره) با بصیرت والای خود، آخرین جمعه ماه رمضان را  « روز قدس » نامید تا به این بهانه، جهان اسلام حداقل برای یک روز و در خصوص یک موضوع « وحدت » نظر داشته باشند. شاید آن بزرگوار می‏دانست که روزی همین قوم یهود و صهیونیستهای جنایتکار، میان سایر دولتها که هیچ، حتی میان مردم فلسطین هم اختلاف خواهند انداخت و این سرزمین کوچک را نیز به دو قسمت کرانة باختری و غزه تقسیم خواهد کرد. اقدامی که ثمره مخدوش نمودن وحدت میان جنبشهای فتح و حماس بود.

مگر گناه سردار بزرگ سپاه اسلام « شهید شوشتری » چیزی غیر از تلاش برای ایجاد اخوت و برادری میان قبایل شیعه و اهل سنت استان سیستان و بلوچستان بود؟ آیا ایادی استکبار و صهیونیست، تاب چنین اقدامات فداکارانه و ایثارگرایانه‏ای را داشتند؟ هرگز!  و در وحشیانه ترین شکل ممکن این فدایی وطن را به اتفاق تعدادی از عاشقان میهن اسلامیمان به خاک و خون کشیدند. هر چند که خون گرانقدر و ارزشمند این دریادلان به ثمر نشست و  باعث سوختن یکی از سفاک‏ترین مهره‏های استکبار(عبدالمالک ریگی) شد که قصد داشت در مسیر سیاست چند صد سالة استعمارپیر، که همان « تفرقه بیانداز و حکومت کن» می‏باشد، گام بردارد. اما این به خوبی جایگاه وحدت اسلامی و برادری و برابری عنوان شده در متن قرآن عزیزمان را آشکار می‏نماید.

عبارت شریف وحدت در روزگار فعلی نیز مورد سوء استفاده قرار گرفته و برخی سعی دارند با پوشیدن این لباس، لکه‏های جنایات و خیانتهای خود را پنهان نمایند؛ افرادی که با فروختن روح خود به شیطان بزرگ و سایر همدستانش سعی داشتند وطن عزیزمان را به بهانه های واهی، در بعد از انتخابات به هرج و مرج و چند دستگی مبتلا کنند. آنان و برخی « اشعری » صفتان، با مخفی شدن در پشت آیه شریف 10 سوره حجرات که می فرماید « انما المؤمنون اخوه فاصلحوا بین اخویکم و اتقوالله لعلکم ترحمون» "در حقیقت، مؤمنان با هم برادرند؛ پس بین برادرانتان سازش برقرار کنید و از خداوند پروا بدارید، امید است که مورد رحمت قرار گیرید" سعی داشتند سران فتنه گر را از مهلکه خودساخته‏شان نجات دهند؛ اما غافل از آن بودند که مصداق اخوان‏الشیطان و عامل افساد فی الارض هستند و رابطه ای میانشان و آیه مذکور وجود ندارد.

اکنون لازم است که تا فرارسیدن ظهور منجی واقعی بشریت و چراغ روشنی بخش هدایت عصر، حضرت مهدی موعود (عج)، با افزایش روز افزون بصیرت خود، حول محور وحدت آفرین زمان، نائب بر حق صاحب الامر(ارواحنا فداک)، حضرت امام خامنه‏ای (حفظهم الله تعالی) بگردیم و با حفظ هوشیاری کامل، وحدت شکنان واقعی را رسوا و مغلوب سازیم.

/ 39 نظر / 35 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

سلام از دل هزاران شهيد عبور کردي ، در ايستگاههاي بهشت ، لختي درنگ کردي و برايت روايت کردند و گريستي ، به تو گفتند که کربلا همچنان جاري است ، از عاشوراي 61 هجري تا امروز و فرداو... تشریف بیارید

چشم انتظار ...

¸¸ . . . ¸,.,¸. . . . . ¸,’ ¸,. . ¸ `-,”~-~’,¸,.¹-~-._¸,. . . . . ) . ‘”¨ . .):. .`-,;:.`,’;;‘¸,.¹¯¸¸,.- . . .,-’ , , , , ,-‘;:.. . .`-¸;:.`,’--~’`,¯-.,¸_, . . (. ,•¸,-~’¨|;;;::.. .. . “-,;:/,`,-~-~¬¯. . . . . . .¸,..,¸ . . . . .¸,.-~--.¸_ . . . ¨`” . . . .|;;;:::.. . .. . ¯¯`*¬~---~~¬¬”``~-,;:;;`”~--~”:;;::,-“’’``¯¨` . . . . . . . . . \;;;::… . آقا تو را قسم به شهيدان ظهور كن .. ¨`-,;;:;;::;;::;:;:`¬~-.¸ '``````````````/;;;:;::… ,, ..:;, :… ,, .. :;,:;,. . ., ¸ . . . .`,;;:;:::;:;:;;-~”`¨ , . . . . . . . .|;;::;:... .:; .:;;¸ . . ,, ..:;,, .. :. . ..:’ .. . . |;;::;;:;:;;”-~¬~-.,¸.-~’ . . . . . . . . . \;;::.. . `` .:;;;, . . . ,, ..:;, :… ,, .. :. . . . ,’`”~-,;;:;:;;.¸.,~--“`¨ . . . . . .¸.-~¬”`,-‘;:. . ..:;;::... .. .. . .. ... ..:;;. . . . .,’ . . . .`”*”`¯

چشم انتظار ...

سلام دوست عزيزم سفرنامه ي عشقمو كامل كردم، با آخرين پستم در سال 88 بروزم و منتظر نگاه گرمتون ... التماس دعا ...[گل]

باران آفتاب

بنام خدا سلام ، سال خوبی برای شما و خانواده تان آرزومندم . عید است ولی بدون او غم داریم / عاشق شده ایم و عشق را کم داریم ای کاش که این عید ظهورش برسد / اینگونه هزار عید با هم داریم اللهم عجل لولیک الفرج جانم فدای رهبر موفق باشی . یا علی

باقری

ارزش پند پنهان «مَنْ وَعَظَ أَخاهُ سِرًّا فَقَدْ زانَهُ، وَ مَنْ وَعَظَهُ عَلانِيَةً فَقَدْ شانَهُ هر كه در نهان، برادر خود را پند دهد او را آراسته، و هر كه آشكارا برادرش را پند دهد او را كاسته عرض ادب واحترام به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم وشما بزرگواربه مناسبت میلاد باسعادت امام حسن عسکری (ع) التماس دعا

ریحانه

سلام. عیدتون با تاخیر مبارک. ما آپ کردیم سر بزنین خوشحال می شیم.

آلاله

سلام عیدتون مبارک اپ کردم متفاوت با خاطرات سفرم منتظرتونم

حامد

سلام آپم(باعنوان هشدار)منتظر حضور گرم شما هستم لبيك يا امام خامنه اي[گل]

افشاگر

با سلام و عرض تبریک سال نو . با مطلب جدید به روزیم [گل]