مهمترین زمان تبلیغ

Imam Khamenei    مهمترین برهه‏ای و زمان و مکانی که تبلیغ، آنجا معنی می‏دهد، جایی است که فتنه وجود داشته باشد.

    بیشترین زحمت در صدر اسلام و در زمان پیغمبر، زحمات مربوط به منافقین بود . بعد از پیغمبر ، در زمان امیرالمؤمنین زحماتی بود که از درگیری و چالش حکومت اسلامی با افرادی که مدعی اسلام بودند ، به وجود می‏آمد. بعد هم همین جور؛ در دوران ائمه علیهم‏السلام هم همین جور؛ دوران غبارآلودگی فضا. والّا آن و قتی که جنگ بدر هست، کار، دشوار نیست؛ آن وقتی که در میدانهای نبرد حاضر می‏شوند، با دشمنانی که مشخص است این دشمن چه می‏گوید، کار دشوار نیست. آن وقتی مشکل است که امیرالمؤمنین در مقابل کسانی واقع می‏شود که اینها مدعی اسلامند و معتقد به اسلام هم هستند؛ این‏جور نبود که معتقد به اسلام هم نباشند، از اسلام برگشته باشند؛ نه ؛ معتقدند به اسلام، راه را غلط می‏روند، هواهای نفسانی کار دستشان می‏دهد . این ، مشکل‏ترین وضع است که افراد را به شبهه می‏اندازد. به طوری که اصحاب عبدالله ابن مسعود می‏آیند خدمت امام علی علیه‏السلام و می‏گویند : "انّا قد شکّکنا فی هذا القتال" یعنی ما در این جنگ شک داریم. چرا باید شک کنند؟ این شک خواص، پایه‏ی حرکت صحیح جامعه‏‏ی اسلامی را مثل موریانه می‏جود. اینی که خواص در حقایق روشن تردید پیدا کنند و شک پیدا کنند، اساس کارها را مشکل می‏کند.

   مشکل کار امیرالمؤمنین، این است. امروز هم همین است. امروز در سطح دنیا که نگاه کنید، همین جور است. در سطح داخل جامعه‏ی خودمان که نگاه کنید همین جور است. تبیین لازم است.

مقام معظم رهبری (حفظهم ا... تعالی) 22 آذر 1388

/ 1 نظر / 17 بازدید
مائده

سلام بر برادر حزب اللهی با افتخار شما رو لینک کردم............. ان شاالله هر چه زودتر در رکاب امام زمان شمشیر بزنیم صلوات